ROKKIRALLI RY
Hallitus Kaudelle 2018

Yhdistyksen jäsenet
Rokkiralli Ry

Puheenjohtaja,

Edustaa Joutsan osakilpailuja




Kukko Racing Ry

Jani Tavikainen
(Tavikainen)
Email
0400-187056
Jos olet kiinnostunut järjestämään Rokkiralli osakilpailut,
asia etenee ottamalla puhelinyhteys Janiin.


jani.tavikainen@trt-konepaja.fi

Varapuheenjohtaja

Edustaa Hyvinkään
osakilpailuja




Maranello Team

Toni Rask
(Toni)
Email
040-5567908
toni.rask@pp1.inet.fi

Jäsen

Edustaa Sipoon
osakilpailuja




Team Sipoon Pojat

Svante Nysten
(svante)
Email
050-5663679
svante.nysten@evl.fi

Jäsen,

Edustaa Hankasalmen
osakilpailuja




Paukku Team

Hannu Paananen
(hannespaukku)


040-7715457
Ei sähköpostia, vain puhelut

Jäsen,

Edustaa Vilppulan
osakilpailuja




Pynnös Sport Ry

Sauli Aronen
(sauli)
Email puuttuu
0400-975526
Email puuttuu

Jäsen,

Edustaa Rantasalmen
osakilpailuja




RockRally

Janne Manninen
(manninen)
Email
040-8606365
jkm72@luukku.com

Jäsen,

Edustaa Tammisaaren
osakilpailuja




Arto Leino
(Hullumpi)
Email
050-5163188
osbacka@hotmail.com

Jäsen,

Edustaa Heinolan
osakilpailuja



Itä-Hämeen Rokkiralli
Harrastajat Ry

Ari Varpenius
(vapeosmo)
Email
Puh.puuttuu
ari.varpenius@hotmail.fi

Jäsen,

Edustaa Jämsän
osakilpailuja




Jämsän seudun Autourheilijat

Ari Valkeinen
(arival)
Email
046-6364917
rkhuoltovalkeinen@gmail.com

Jäsen,

Edustaa Pieksämäen
osakilpailuja




Pieksämäki Rokki

Simonen Miko
(MS-Racing)
Email
040-8430155
miko.simonen@luukku.com

Jäsen,

Edustaa Kouvolan
osakilpailuja




Fiakk Ry

Hannu Hietapohja

Email
0400-976980
jaakko.hietapohja@gmail.com

Jäsen,

Edustaa Kannonkosken
osakilpailuja



RMS-Rally Team

Erkki Samanen
(Erkki58)
Email
0400-891260
erkki.samanen@pp.inet.fi

Jäsen,

Edustaa Pihtiputaan
osakilpailuja



Eetu Varis
(eetu)
Email
044-5709698
eetu.varis@gmail.com

Kuljettajien edustaja 1
kaudella 2019

Katsastusvastaava



Hill Street Blues

Jyrki Vilenius
(jürgen)
Email
0400-539331
jyrki.vilenius@pp.nic.fi

Kuljettajien edustaja 2
kaudella 2019




Team Laskeutumisvalo

Sanna Sillman
Email
040 8469004
sannasillman@hotmail.com



Katsastusvastaava
Ari Mäkilä
Email
0400 846111
ari.makila@phnet.fi



Kilpailutoimistossa

Katsastuskorttivastaava

Ajokaaviot

Kilpailunumerot

jälki-ilmoittautumiset

Peruutukset

Sari Mäkilä
(Napri)
Email
0400-767875
sarimakila3@gmail.com


Ilmoittautumislomake vastaava

Kilpailunumerot

Kotisivut

Pistepörssit

Kuljettajalistat

Kai Salminen-Pekkanen
(Kaius Kukko)
Email
050-5603213
kai.salminen-pekkanen@kolumbus.fi





Kilpailutoimistossa

Salla Mäkilä
Email
044-3008820
sallamainen@gmail.com

Foorumin ylläpito

Kilpailutoimistossa apuna tarvittaessa

Satu Voutilainen
(Swoop)


044-5754557


Ei sähköpostia, vain puhelut





Kilpailutoimistossa

Mirja Koponen
(Mirre)
Email
050-5859315
osbacka@hotmail.com

Rahastonhoitaja






Kari Irri
(Kaapo)
Email
040-5471928
kari.irri@outlook.com

Kuuluttaja,





Sanktio listojen päivitys
Ajokaaviot/tulostaulut

Tapio Teliranta
(Tapsa)
Email
040-5143710
tapio.teliranta@mainosvisitor.com



TAKAISIN ALKUUN --->

Rokkiralli Ry

Rokkiralli ry tehtävänä on toimia lajin kattojärjestönä ja päättää kilpailukalenterista säännöistä sekä valvoa kisa järjestäjien toimintaa.

Rokkiralli ry valitsee kilpailuihin tuomarit sekä katsastusmiehet.

Rokkiralli ry vastaa tuomaroinnista ja auttaa viranomaisluvissa sekä neuvoo tarvittaessa kisajärjestäjiä.

Rokkiralli ry perii osallistumismaksut ja tilittää kisajärjestjäille aiemmin sovitun prosentin mukaan heille kuuluvan osan. Rokkiralli ry:n hallitus muodostuu kisajärjestäjien edustajasta sekä kuljettajien edustajasta. Näin ollen hallituksen jäsen määrä tulee vaihtumaan vuosittain, sen mukaan kuinka monta kisajärjestäjää on.

Jäsenien määrän parittomaksi äänestyksien sattuessa saadaan sillä, että kuljettajien edustajia on 1-2. Rokkiralli ry:n päätehtäviä on myös pitää harrastus taloudellisesti kaikien ulottuvilla, puuttumalla tarvittaessa sääntöihin yms.

Osallistumismaksut:
Rokkiralli Ry;n tilille

IBAN; FI8342130010030042

Vetari, kardaani ja Super 60€, Ladyt 40€ ja Junnut 0€.

Jos ajaa sekä kardaanin että vetarin, saa osallistumisen yhteishintaan 100€

Ilmoittautumiset
Lomakkeen kautta

Ilmoittautumislomake